VYHLÁSENIE

99 prečítaní

ZDRUŽENIA SUDCOV SLOVENSKA

K VYJADRENIAM POSLANCA BARÁNIKA

Združenie sudcov Slovenska dlhodobo upozorňuje na to, že neustále sa opakujúce vyjadrenia viacerých politikov – a to z celého politického spektra – k súdnym rozhodnutiam, ale aj k postupu a vyjadreniam sudcov, ktoré neraz nadobúdajú až charakter osobných útokov, prekračujú hranice prípustnej – odbornej a vecnej kritiky a či už nechtiac alebo zámerne tak podkopávajú autoritu súdov a sudcov a tým aj dôveru verejnosti v justíciu. Nezriedka je tento typ vyhlásení, resp. vyjadrení zároveň prostriedkom neprípustného nátlaku na rozhodovanie súdov.

Jedným z posledných príkladov tohto stále pretrvávajúceho no neakceptovateľného stavu sú nepravdivé a urážlivé vyjadrenia poslanca Národnej rady Slovenskej republiky opakovane zverejnené 7. a 25. septembra 2023 na webstránke denníka SME na adresu sudkýň Marcely Kosovej, Ayše Pružinec Eren a Dany Jelinkovej Dudzíkovej, a to pre výkon ich mandátu členiek Súdnej rady Slovenskej republiky, a v prípade sudkyne Ayše Pružinec Eren aj pre neúspech v ich civilnom spore.

Združenie sudcov Slovenska sa voči takýmto nepravdivým a osočujúcim vyjadreniam dôrazne ohradzuje a vyzýva poslanca Alojza Baránika, aby sa za ne ospravedlnil a do budúcna sa ich zdržal.

26. septembra 2023

Pridaj komentár

Your email address will not be published.

Predošlý článok

Majú sudcovia dôvod na strach? 

Ďalší článok

Elitný prokurátor a jeho elitné videnie slobody prejavu