Foto: archívne, SITA/Alexandra Čunderlíková
Foto: archívne, SITA/Alexandra Čunderlíková

Sudcovská rada bratislavského krajského súdu vyzýva Mazáka na zdržanlivosť, jeho výroky o sudcoch považuje za nevhodné

160 prečítaní

Zdroj: Sudcovská rada bratislavského krajského súdu vyzýva Mazáka na zdržanlivosť, jeho výroky o sudcoch považuje za nevhodné – Webnoviny.sk

Výroky predsedu Súdnej rady SR Jána Mazáka na adresu niektorých sudcov môžu ohroziť sudcovskú legitimitu sudcov pôsobiacich v riadiacich, samosprávnych orgánoch súdnictva alebo v Súdnej rade SR. Ako informoval hovorca bratislavských súdov Pavol Adamčiak, uzniesla sa na tom Sudcovská rada pri Krajskom súde v Bratislave.

Výroky sa konkrétne týkali sudcov Borisa TóthaMarcely Kosovej a Dany Jelinkovej Dudzíkovej, pričom rada ich vyhodnotila ako nevhodné, neodborné, zavádzajúce a znevažujúce.

„Názorové rozpory je možné riešiť len v rovine odbornej diskusie s vylúčením znevažovania oponentov v mediálnom priestore,“ skonštatovala sudcovská rada a predsedu Súdnej rady SR vyzvala na nevyhnutnú zdržanlivosť vo vyjadreniach o veciach týkajúcich sa konania a osobnosti sudcu, ktoré jednoznačne neprispievajú k zvýšeniu dôveryhodnosti justície.

Mazák v rozhovore pre denník Sme v marci tohto roku reagoval na výzvu niektorých sudcov, aby sa vzdal funkcie šéfa súdnej rady. „Ozvali sa ľudia, ktorým prekáža, že súdna rada začína fungovať a že začína byť rešpektovaným ústavným orgánom,“ vyhlásil. Zároveň doplnil, že výzvu na jeho odstúpenie sprevádzali urážky, nepravdy a nekompetentné vyjadrenia.

Pridaj komentár

Your email address will not be published.

Predošlý článok

Vyhlásenie

Ďalší článok

Vystúpenie prezidenta ZSS na HZ 7.4.2022

Latest from Články